ŚWIETLICA 2024/2025
karta przyjecia dziecka do swietlicy.pdf
##############################################################
Zgodnie z hasłem na naszej gazetce miesiąc styczeń to dla świetliczan czas życzeń. Najpierw uczyliśmy się składać życzenia z okazji 2023 roku, później był czas na przygotowanie życzeń dla naszych kochanych babć i dziadków. Jak co roku o tej porze malowaliśmy pastą do zębów zimowe krajobrazy, przygotowywaliśmy laurki i nie opuszczała nas mania szydełkowania:)
Zobaczcie sami co udało się uchwycić okiem aparatu.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Grudniowe zajęcia w świetlicy minęły na przygotowaniach do świąt i oczekiwaniu na zimę. Wykonywaliśmy wiele prac plastycznych, czy to farbami, czy brokatem czy nawet płatkami kosmetycznymi. Przygotowywaliśmy drobne upominki świąteczne oraz kartki z życzeniami dla emerytów. Chłopcy konstruowali niesamowite, przestrzenne budowle a dziewczyny ogarnęła mania szydełkowania. Obejrzycie fotografie i zobaczcie sami jak wspaniale się bawiliśmy.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
W 2023 ROKU OBCHODY DNIA POPCORNU PRZYPADŁY NA 19 STYCZNIA (CZWARTEK)
Dzień Popcornu jest obchodzony corocznie 19 stycznia. Święto, jak sam współczesny popcorn, pochodzi z USA, ale brak wiarygodnych źródeł genezy powstania obchodów właśnie tego dnia. W świetlicy w Wiosce i w Jabłonnie postanowiliśmy zaakcentować ten dzień. Przygotowywaliśmy popcorn i stworzyliśmy z niego prace plastyczne – baranki. Zapach prażonej kukurydzy był tak uwodzicielski, że nie udało nam się oprzeć i skosztowaliśmy tych małych ziaren. Zobaczcie sami co się działo- zapraszamy do galerii.
Kilka ciekawostek:
Popcorn jest słowem pochodzącym z języka angielskiego i jest to słowo powstałe od wyrażenie "popped corn" co w wolnym tłumaczeniu znaczy po prostu "wystrzelona kukurydza". Klasyczny popcorn uzyskuje się poprzez prażenie ziaren kukurydzy w naczyniu z dodatkiem niewielkiej ilości oleju lub masła Poprzez podgrzanie zawarta w ziarnach woda zamienia się w parę, a mocny i szczelny kadłub ziaren nie pozwala się wydostać tej parze na zewnątrz. Kadłub następnie pęka szybko i eksploduje, powodując nagły spadek ciśnienia wewnątrz jądra i odpowiadające mu szybkie rozszerzenie pary, która rozpręża skrobię i białka bielma w chrupiącą masę w kolorze złamanej żółci lub bieli.
Prażona kukurydza znana była już w czasach starożytnych. Niektóre źródła podają, że kukurydzę uprawiano już 10 tys lat temu na terenie dzisiejszego Meksyku. Chcecie dowiedzieć się więcej ? Zerknijcie tu:
https://bimkal.pl/kalendarz/dzien-popcornu
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Spadł pierwszy śnieg...Ku radości wszystkich podopiecznych świetlicy było go całkiem sporo. Postanowiliśmy wykorzystać ten magiczny moment, kiedy puszysty śnieżek nie zamienia się w błoto i zorganizowaliśmy kilka konkurencji. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie a następnie bawiliśmy się śnieżkami. Był też konkurs na największą kulę śnieżną. Jak się bawiliśmy? Zobaczcie sami!
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
W listopadzie 2022r świetlica wzbogaciła się o nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Mroźne poranki i zimne popołudnia uprzyjemnialiśmy sobie zabawami klockami konstrukcyjnymi, waflowymi, malowaniem na wodnej macie.
Klasa IVa kontynuowała swoją przygodę z ogródkiem. Tym razem młodzi ogrodnicy wkopywali cebule roślin wiosennych. Zebrali także piękne bukieciki ostatnich przed przymrozkami kwiatków.
Pamiętaliśmy o ważnych wydarzeniach historycznych - przygotowaliśmy gazetkę - 11 Listopada - by podkreślić, że pamiętamy o datach najistotniejszych dla Polski. Gazetki ścienne przypominały nam także o dbaniu o zdrowie, zachęcały do życzliwości i upamiętniały Dzień Pluszowego Misia.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA W ŚWIETLICY
8 listopada obchodzimy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji także w naszej świetlicy obchodziliśmy małe święto. Najmłodsze dzieci na zajęciach świetlicowych we Wiosce kolorowały owoce i warzywa a także rozmawiały o tym jak ważne jest właściwe odżywianie. Ich prace stworzyły gazetkę, którą podziwiać można na szkolnym korytarzu.
W świetlicy w Jabłonnie także pojawiła się gazetka ścienna, która przypominała o zasadach zdrowego odżywiania. Widnieje na niej piramida żywienia, która wyjaśnia najprościej jak się da jakich produktów mamy spożywać najwięcej.
Klasa VI a podczas zajęć świetlicowych przygotowała zdrowe smakołyki, które cieszyły nie tylko zmysł smaku ale i wzroku. Piękne, zdrowe, owocowo-warzywne zwierzątka przygotowywały dziewczyny z klasy III b, oczekujące na zajęcia lekcyjne. Zwieńczeniem wszystkich starań były wspólne zdrowe śniadania, które odbyły się w czasie przerw o 9.35 i 10.30, podczas których uczniowie chwalili się jak wyglądają ich zdrowe przekąski i dania śniadaniowe. Także w tym dniu uczniowie korzystający z "Programu dla szkół" otrzymali swoje porcje zdrowia: pomidorki, rzodkiewki i mleko. Zobaczcie sami jak wesoło i kolorowo w tym dniu wyglądała świetlica.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
W ramach akcji „SZKOŁA PAMIĘTA” w naszej świetlicy realizowaliśmy różne działania. Przygotowaliśmy gazetkę, którą można obejrzeć na holu szkoły, a która ma nas skłonić do refleksji na temat zbliżających się świąt listopadowych. Pielęgnując polskie tradycje rozmawialiśmy o symbolice i znaczeniu zbliżających się świąt oraz o właściwym zachowaniu w miejscach pamięci. Czytaliśmy też wiersz Hanny Łachockiej „zaduszkowe płomyki” i tworzyliśmy ilustracje nim inspirowane. Wszystkie te działania uchwyciliśmy okiem obiektywu. Zobaczcie sami.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Październikowe zajęcia w świetlicy minęły nam bardzo szybko i nie dominował w nich smutek jesiennych dni, a raczej radość z każdego słonecznego dnia. Zajęcia w tym miesiącu zaczęliśmy od poznania zwierząt innych kontynentów. Z okazji Dnia Zwierząt (04.10) czytaliśmy ciekawostki o zwierzętach, zastanawialiśmy się jakie są cechy dobrego opiekuna i jakie egzotyczne zwierzęta można hodować w domu. Świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej uczestnicząc w apelu a wcześniej ćwicząc recytacje wierszy, które mogą być życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Próbowaliśmy swych sił w znajomości języków obcych - stworzyliśmy gazetkę, na której pojawiły się słówka w języku ukraińskim, dzięki czemu każdy uczeń przebywający w świetlicy mógł zapoznać się z także z podstawowymi zwrotami w języku naszych sąsiadów. Spora część zajęć odbywała się na świeżym powietrzu ale nasze serce skradły maty wodne, którymi szczególnie młodsze dzieci bawiły się bardzo chętnie. Największą radość sprawiły nam nowe meble, stoliki i krzesełka, które od pierwszych październikowych dni zdobią świetlicę w Jabłonnie. Przyjrzyjcie się sami jak pięknie i kolorowo spędzaliśmy czas w październiku.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Żegnajcie wakacje ! Witaj Szkoło! Witaj świetlico ! Z takimi hasłami świetlica rozpoczęła swą działalność we wrześniu. Jak co roku zapoznawaliśmy się z zasadami obowiązującymi w świetlicy. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej zabawy z rówieśnikami. Utrwaliliśmy też zasady ruchu drogowego. Powstały prace plastyczne, których cele było pokazania tego, że znamy znaki drogowe i zasady ruchu drogowego. Dużo tych zasad...ale była też zabawa. Powitaliśmy jesień. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Bawiliśmy się różnymi technikami plastycznymi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Okazuję się, że kropka, która kojarzy nam się głównie ze znakiem interpunkcyjnym, kryje w sobie niezwykłe znaczenie. Na zajęciach świetlicowych dzieci poznawały historię tego święta. Oglądaliśmy filmik, który tłumaczył w prosty i przystępny sposób jak to mała kropeczka stała się symbolem pomysłowości, odwagi i pewności siebie. Zainspirowani kropką , która zmieniała tak wiele w życiu Vashti sami stworzyliśmy kropeczkowe dzieła. Bo każdy z nas ma talent i kropka;)
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Czerwiec to miesiąc, w którym w świetlicy podsumowujemy działania, które miały miejsce w naszej szkole, a także z nadzieją wypatrujemy wakacji. W związku z tym w ramach naszego mini projektu Mali ogrodnicy- przypominaliśmy sobie jak sialiśmy, pielęgnowaliśmy, przesadzaliśmy aż wreszcie czekaliśmy na pierwsze kwiatki - owoce naszej pracy. Warto nadmienić, że w tym projekcie swój udział zaznaczyli nie tylko najmłodsi uczniowie, którzy zajmowali się samymi kwiatkami ale i starsi podopieczni, którzy przygotowywali doniczki dla naszych roślinek.
Udało nam się zaakcentować, choćby w postaci gazetki tematycznej Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Przygotowywaliśmy laurki i drobne upominki dla naszych tatusiów. Zwracaliśmy uwagę na zgubny wpływ nałogów na życie ludzi. Rozmawialiśmy o tym czym jest nałóg, jak łatwo wpaść w jego spiralę i ewentualnie gdzie zwracać się o pomoc. Jak co roku w czerwcu przygotowaliśmy gazetkę przypominającą o kilku ważnych zasadach pozwalających na to by spędzić wakacje miło i bezpiecznie. Życzymy słonecznych, kreatywnych, wesołych, sympatycznych i bezpiecznych wakacji, które sprawią, że z zapałem i nową energią spotkamy się znów we wrześniu. Ciekawe czy nasze roślinki będą także czekać na nas.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Jeszcze w kwietniu stworzyliśmy gazetkę, która miała przypominać o tym jak ważne są dla Polaków obchody związane ze świętami majowymi. Po powrocie z weekendu majowego rozwiązywaliśmy rebusy związane z tematyką patriotyczną.
Gazetka w świetlicy zachęcała do czytania książek. W związku z tym rozmawialiśmy o swoich ulubionych książkach i o ważnej roli bajek i książek .
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ,w naszej świetlicy włączyliśmy się także do tych światowych obchodów. Każdy z uczniów mógł spróbować pszczelego miodu a także pyłku. Oglądaliśmy pokaz slajdów poświęcony ważnej roli pszczół w ekosystemie , poznawaliśmy także cykl życiowy pszczoły. Najmłodsi uczniowie przymierzali prawdziwy kapelusz pszczelarski –bawiąc się w młodych pszczelarzy. Klasa 1b robiła opaski ozdobione pszczółkami. Klasy młodsze przygotowały piękne kolorowanki, które zdobiły naszą salę.
Choć egzaminy naszych najstarszych uczniów sprawiły, że podopiecznych w dniu ważnym dla każdej z mam było niewielu, udało się przygotować gazetkę z okazji Dnia Mamy.
Kontynuowaliśmy przygodę z obserwacją przyrody. Pielęgnowaliśmy zasiane rośliny. Posialiśmy „Kwietną łąkę” i wsadziliśmy pierwsze kwiatki. Teraz będziemy obserwować rozwój naszych roślin.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Kwiecień upłynął nam na przygotowaniach do świąt wielkanocnych. W oczekiwaniu na Wielkanoc poznawaliśmy zwyczaje i tradycje związane ze świętami. Nasza twórczość plastyczna także dotyczyła tematyki wielkanocnej. Powstały liczne dekoracje, które wystroiły naszą świetlice. Klasa trzecia przygotowała koszyczki dla zajączka, który w takiej sytuacji musiał nas odwiedzić i zostawić coś miłego w tak pięknych dekoracjach.
Postanowiliśmy zadbać o rośliny i zieleń wokół nas. Zasialiśmy kwiatki i z nadzieją cały czas obserwujemy efekty naszej pracy. Kolejne miesiące pokażą czy nadajemy się na ogrodników.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
W marcu poszukiwaliśmy zwiastunów wiosny. Rozpoznawaliśmy pierwsze oznaki tej wspaniałej pory roku poprzez prowadzenie obserwacji przyrodniczych i kalendarza pogody. Uczestniczyliśmy w korowodzie z okazji pierwszego dnia wiosny.
Dbaliśmy o naszą kondycje i zwracaliśmy uwagę na potrzebę codziennego przebywania na świeżym powietrzu. Kolejny raz rozmawialiśmy o znaczeniu uprawiania sportu, tym razem w kontekście różnych dyscyplin sportowych.
Pamiętaliśmy by uczcić wszystkie małe i duże kobietki.
By powitać nowych uczniów w szkole przygotowaliśmy flagi i dekoracje w barwach narodowych naszych ukraińskich przyjaciół.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Choć luty jest najkrótszym miesiącem w roku w naszej świetlicy dużo się działo. Obserwowaliśmy przyrodę, rozmawialiśmy o higienie zdrowotnej podczas zimy oraz o znaczeniu ruchu na świeżym powietrzu. Zastanawialiśmy się jak możemy pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom. Wykonywaliśmy papierowe karmniki, maski karnawałowe. Świętowaliśmy Dzień Pizzy i Walentynki urządzaliśmy zabawy karnawałowe. Tworzyliśmy ogromne budowle podczas zabaw konstrukcyjno-manipulacyjnych.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
W styczniu nasze myśli krążyły wciąż wokół tematu ferii. Zastanawialiśmy się jak ciekawie i bezpiecznie można spędzić ten zimowy czas. Przygotowaliśmy nawet gazetkę świetlicową zatytułowaną : Bezpieczne ferie. Zajęcia plastyczne mijały nam na tworzeniu wizerunku zimy i zabawach różnymi technikami plastycznymi. Powstały ciekawe prace malowane pastą do zębów. Stworzyliśmy tym samym dzieła, które cieszyły nie tylko wzrok ale i zachwycały zapachem.
Dorota Stalec
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Grudzień w świetlicy upłynął nam na wielkich przygotowaniach do świąt. Pisaliśmy listy do św. Mikołaja, tworzyliśmy dekoracje świąteczne i gazetki tematyczne. Był też czas na zabawę na śniegu, budowanie fortec i konkursy na najwspanialszego śniegowego bałwana. Zimne i ponure dni upłynęły nam na wspólnej zabawie puzzlami. Choć trwała to dość długo wspólnymi siłami ułożyliśmy puzzle składające się z 1000 elementów.
Wraz z samorządem szkolnym świetlica organizowała kiermasz świąteczny. Pamiętaliśmy także o uczczeniu pamięci rodu Mielżyńskich. W związku z tym , że rok 2021 był Rokiem Rodu Mielżyńskich przygotowaliśmy gazetkę tematyczną , która pojawiła się w holu szkoły, tak by wszyscy chętni mogli zdobyć informacje o rodzinie, która tak wiele zrobiła dla naszej ojczyzny i dla naszego regionu.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
W listopadzie przypominaliśmy sobie regulamin świetlicy, dekalog ucznia oraz jego prawa i obowiązki. Poznawaliśmy symbole narodowe i drogę Polaków do wolności. Przygotowaliśmy też wspólnie gazetki tematyczne: 11 Listopada, Prawa i Obowiązki, Andrzejki, Dzień Postaci z Bajek. Czas mijał nam również na zabawie. Czytaliśmy i oglądaliśmy ulubione bajki w tak miłym dniu jak Dzień Postaci z Bajek. Dowiadywaliśmy się jak kiedyś wyglądały tradycje andrzejkowe i sami dla zabawy próbowaliśmy zerknąć w przyszłość. Jak to wyglądało. Zobaczcie sami.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
W październiku w naszej świetlicy jak zwykle działo się dużo. Zbieraliśmy pomysły na to jak pomóc małym i dużym zwierzakom, poznawaliśmy właściwości odżywcze warzyw i owoców, próbowaliśmy wykorzystać dary jesieni do stworzenia prac plastycznych. Klasa piąta przyozdobiła świetlicę zwierzakami stworzonymi tylko i wyłącznie za pomocą liści. Tworzyliśmy gazetki tematyczne dotyczące aktualnie omawianych tematów: Miesiąc dobroci dla zwierząt, Dary Jesieni, Dzień Edukacji Narodowej, Wszystkich Świętych. Nadal bardzo chętnie spędzaliśmy czas na boisku szkolnym biorąc udział w różnych zabawach sportowych. Nasza świetlica wzbogaciła się o nowe zabawki i materiały plastyczne dedykowane szczególnie najmłodszym podopiecznym.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia:TU
Pod koniec września w naszej świetlicy ogłosiliśmy konkurs na wiersz o szkole. Choć wstępnie chętnych do wzięcia udziału w konkursie było bardzo dużo, tylko nieliczni zdecydowali się pochwalić swoją twórczością. Dziękujemy tym, którzy zdecydowali się pokazać swoje wiersze. Dnia 13.10.2021 podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej mieliśmy możliwość poznania zwycięzców konkursu.
Wychowawcy Świetlicy.
A oto przygotowane wiersze
Moja szkółka
Szkółko, szkółko nauki czas,
Będzie fajnie bo dużo nas.
Bo nikt się nie nudzi,
Bo nikt nie marudzi.
Są tu koledzy i koleżanki,
A na świetlicy są piłki i skakanki.
Są tu uczniowie i nauczyciele,
Jest biblioteka, a w niej książek wiele.
W szkole utrwalam wiedzę,
W ławce, chętnie siedzę.
Natasza Kaleta
Szkoła
Moja szkoła fajna jest.
Do niej chodzę wszystko wiem.
Lubię bardzo uczyć się.
I z nauki cieszę się.
Wszystko z niej dowiaduje się.
A na przerwie koloruję.
Nieraz zdarzy się , że nie.
Bardzo lubię bawić się.
Tymoteusz Szych, klasa 4b
Moja szkoła
Moja szkoła jest wesoła, dzwonek na lekcje woła.
Piękna jest dziś pogoda, na lekcji siedzieć szkoda.
Przerwa się rozpoczęła na twarzy uśmiech pięknie ujęła
Nauczyciel sprawdziany już drukuje, sprzątaczkom sprzątania przybyło.
Uczniowie pilnie się uczą , trochę przy tym marudzą
Lekcji sporo, zadań domowych już chmara, uczniom zadano tyle co niemiara
I koleżanki i koledzy, wszystkim uczniom się spieszy, bo do szkoły czas, naukę brać za pas.
Szkoda dzisiaj dnia bez szkoły, liście już spadły, słońce już mniej widać a uśmiech na twarzy nadal bardzo widać.
Wiktoria Stolarczyk, klasa 8b
Szkoła
Szkoła, moja szkoło
Co by było gdyby Ciebie nie było.
Pisać, czytać , liczyć bym nie umiała,
Ale za to bym więcej czasu dla siebie miała.
Szkoła, moja szkoło
Ale jesteś i być musisz
Aby każde dziecko pisać, czytać
I liczyć mogło się nauczyć.
Szkoła, moja szkoło
Tu koleżanek, kolegów mam wielu
No i nauczycieli, którzy
Prowadzą mnie do celu.
Szkoło, moja szkoło
A mój cel jest taki
Aby piątki, szóstki i dostawać czerwone paski.
Szkoła, moja szkoło
Gdybym pisać i czytać nie miała
To bym tego wiersza nie napisała.
Alicja Stelmach, klasa 3
Nasza szkoła
Nasz szkoła to jest fajna sprawa,
Bo to nie tylko nauka, ale też zabawa.
W naszej szkole znajdziesz wiedzę w każdym kącie.
Nauczyciele to też nasi Przyjaciele,
Zawsze możesz liczyć na ich wsparcie i pocieszenie.
Mają anielską cierpliwość, potrafią zdziałać cuda i zawsze wierzą, że wszystko nam się uda.
Nasza szkoła to też ulubiona przez uczniów świetlica.
Każdy uczeń do niej codziennie zawita i
Znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Nasza szkoła to też koleżanki i koledzy bez nich
Byłoby smutno i nudno.
Więc nasuwa się wniosek jeden, że szkoła
To nie tylko mury, ale to całe jej wnętrze
Czyli serce, w którym się codziennie bardzo dużo dzieje.
Wanessa Śliż, klasa 5a
Szkoła
Szkoły czas nadszedł we wrześniu
Zapach książek czuć w powietrzu.
Pamiątki z wakacji wiszą na ścianie
A ja już pakuję do plecaka śniadanie.
Duża klasa i zapach kredy,
Ehh, to nic ! Przecież będą nasi koledzy!
Język polski, chemia czy matma,
Co to dla mnie –takiego gagatka.
Na bok komputer, dość siedzenia w domu
Chcemy chodzić do szkoły, nie brońcie nikomu!
Koledzy, lekcje , przerwy- tego potrzebuję
Obiecuję, że w tym roku tego nie zmarnuję.
Wiktoria Kret, klasa 6a
Wesoła szkoła
Codziennie rano wstaję wesoła,
Bo już o 7.30 wita mnie szkoła.
Pan od historii i Pani ze świetlicy
Chętnie zapraszają nas do tablicy.
Nauki mamy raz dużo, raz mało
Cóż, czasem jedynkę się otrzymało.
Przedmioty są w dechę, bardzo ciekawe
Nie raz nasze miny są bardzo bladawe.
Na geografii, historii, matmie
Nie jeden z nas w kącie cicho drzemie.
Pan trochę krzyknie, Pani tupnie nogą,
Ale i tak jesteśmy zgraną załogą.
Nasze boisko z czerwonym tartanem
Jest piękne z zielonym, bujnym drzewostanem.
Na przerwy chodzimy na owe boisko,
Dużo tam krzyków, hałasu i pisków.
Pani dyrektor porządku pilnuje
I do dyscypliny nas przywołuje.
W bibliotece książki wypożyczamy
I z ręką na sercu do końca czytamy.
Jesień , zima, wiosna, czy lato,
Jest też Pan woźny z dużą łopatą.
Czyste ławki, krzesła, parapety
To są naszych Pań sprzątaczek zalety.
Bardzo lubimy uczęszczać do tej szkoły
Chociaż nie są z nas same anioły.
Marina Primke , klasa 6a
Tu znajdziesz nasze zdjęcia:TU
We wrześniu w świetlicy omawialiśmy kilka ważnych tematów. Zajmowaliśmy się bezpieczeństwem w drodze do szkoły i ze szkoły, omawialiśmy obowiązki i prawa ucznia i wdrażaliśmy się do ich stosowania. Witaliśmy jesień i świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Przebywaliśmy dużo na powietrzu by wspólnie bawić się, biegać, grać i nasycić organizm promieniami słońca. Zapraszamy do przyglądnięcia się zdjęciom, które uwieczniły część zajęć.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia:TU
W czerwcu, o ile pogoda pozwoliła, bawiliśmy się na podwórzu szkolnym w przeróżne gry zespołowe. Sporo czasu spędziliśmy na rozwijaniu zdolności plastycznych. Przygotowywaliśmy lapbooka z okazji Dnia Ojca, gazetkę z okazji Dnia Przyjaciela oraz Wakacji. Do w pełni zasłużonego wypoczynku wakacyjnego przygotowywaliśmy się poprzez pogadanki, filmiki i prezentacje dotyczące sposobów bezpiecznego spędzania wakacji.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia:TU
W miesiącu maju cieszyliśmy się obecnością w szkole już wszystkich uczniów. Młodsze klasy z tej okazji przygotowały gazetkę powitalną: Witamy w szkole. Były też akcenty patriotyczne: kolorowanki, rysowanki, które część dzieci wykonywała na świetlicy a cześć jeszcze podczas nauczania zdalnego w domach. Sporo czasu spędzaliśmy na boisku szkolnym . Nadrabialiśmy zaległości ruchowe podczas licznych zabaw na świeżym powietrzu. Były rozgrywki w piłkę nożną, piłkę siatkową, młodsze dzieci chętnie ubarwiały nasze chodniki kolorowymi rysunkami malowanymi kredą. Przygotowywaliśmy się na święto naszych mam, choćby poprzez zajęcia, na których robiliśmy kwiaty z bibuły i chusteczek.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
KROK PO KROKU czyli UCZYMY SIĘ RYSOWAĆ
Zgodnie z zainteresowaniami podopiecznych zorganizowaliśmy w świetlicy cykl zajęć zatytułowany: Rysowanie krok po kroku. Podczas zajęć, które odbywały się w każdy czwartek, rysowaliśmy: rybki, kaktusy, traktory, psy i pandy. Uczestnicy zajęć to grupa dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Efekt ich pracy choć w części został uwieczniony na fotografiach.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Prace wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach zdalnej świetlicy.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia:TU
Prace wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach zdalnej świetlicy-KREATYWNA ŚWIETLICA.
Jak pokonać nudę? Odpowiedź w poniższej galerii.
Dziękujemy za przesłane prace.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Prace i stroiki świąteczne wykonane przez uczniów naszej szkoły w ramach zdalnej świetlicy.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Kreatywna świetlica w marcu zorganizowała „Wielkanocne warsztaty”, na których uczniowie wykonali świąteczne elementy dekoracji, które ozdobiły szkolny korytarz.
Kolorowe pisanki z życzeniami, zostały rozdane pracownikom szkoły.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
KREATYWNA ŚWIETLICA W LUTYM ZORGANIZOWAŁA WARSZTATY „DECOUPAQE”.
A co to?
Decoupage to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu serwetek na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Decoupage nazywany jest czasem również metodą serwetkową.
W bardzo prosty sposób, pozwala stworzyć coś pięknego.
Nasi uczniowie również mieli okazję zapoznać się z tą techniką i samodzielnie wykonać swoją dekorację.
Piękne wazoniki dekorują naszą świetlicę.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
A tak obchodziliśmy Dzień kota w świetlicy!!!
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Styczeń minął nam na bardzo wesoło, a zimowa aura sprzyjała śnieżnym zabawom na boisku.
W ramach kreatywnej świetlicy rozpoczęliśmy kolejne warsztaty. Tym razem dotyczyły one „Babcinego rękodzieła”. Nasze Świetliczaki miały okazję zapoznać się z techniką robienia na drutach i szydełku. Poznaliśmy również sposób tworzenia makramy…..
Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w naszych warsztatach.
Podjęliśmy nawet wspólne wyzwanie - rozpoczęliśmy dzierganie „świetlicowego szala”…..
Trzymajcie kciuki!!!!Szal ma już około 15 cm
Dziękujemy Pani Julicie, która udostępniła nam własnoręcznie wykonane ozdoby, które stały się inspiracją da wielu z nas!!!
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
„Pomagając innym, pomagasz i sobie”
Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja miała nieco odmienny charakter.
Uczniowie w ramach zajęć świetlicowych – Kreatywna świetlica- wykonali kartki i ozdoby świąteczne, które zostały przekazane osobom potrzebującym w naszej okolicy.
Zaoferowaliśmy również swoją pomoc podczas świątecznych przygotowań, porządków oraz w przedświątecznych zakupach.
Tu znajdziesz nasze zdjęcia: TU
Podtrzymując tradycję strojenia choinki postanowiliśmy, że w tym roku będzie ona wyjątkowa …..
Udekorowały ją wyjątkowe ozdoby - zdjęcia prac konkursowych wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu „Świąteczna ozdoba na choinkę” .
Udekorowana zdalnie choinka zagościła na naszym szkolnym korytarzu i wprowadza nas w świąteczny nastrój.
Tu znajdziesz naszą choinkę: TU
„Kreatywna świetlica” w listopadzie rozpoczęła przygodę z quillingiem.
Klasyczny quilling to technika polegająca na tworzeniu dekoracji z wąskich pasków papieru poprzez ich zwinięcie i odpowiednie uformowanie. Tego typu dekoracje wykorzystuje się do zdobienia wielu różnych, płaskich powierzchni w przygotowaniu dekoracyjnych albumów, okolicznościowych kartek i zaproszeń.
Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku instruktażowego, później zabraliśmy się do pracy. Każdy stworzył elementy, którymi ozdobił swoją kartkę. Kreatywności nie było końca!!!
Tu znajdziesz jak pracowaliśmy: TU
„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”
H.Bechlerowa
25 listopada2020r. w świetlicy obchodziliśmy „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”. Z tej okazji wykonaliśmy „Misiową- fotobudkę”.
Wykonaliśmy opaski na głowę, kolorowe pacynki, pudełeczka. Wspólnie obejrzeliśmy najbardziej znane bajki w których głównym bohaterem był miś.
Na pamiątkę wspólnych zabaw każdy otrzymał emblemat oraz dyplom przyjaciela pluszowego misia.
Tu znajdziesz jak się bawiliśmy: TU
LISTOPAD - MODUŁ II UKOŃCZONY.
Świetlica - uczniowie klasy 2a meldują wykonanie zadań z modułu II- WYOBRAŹNIA. Udało nam się zrealizować wszystkie działania przed podjęciem nauki zdalnej.
Swoje działania rozpoczęliśmy od umieszczenia na tablicy informacyjnej plakatu projektu do modułu drugiego, wykonaliśmy gazetkę w naszym kąciku Emocja oraz wykonaliśmy elementy dekoracji nawiązujące do nazwy drugiego modułu. Następnie zrealizowaliśmy scenariusz.
Wysłuchaliśmy bajkę „Kraina wyobraźni i jej kreatywni mieszkańcy” oraz opowiadania „Żółty balonik”. Przenieśliśmy się do krainy wyobraźni- każdy stworzył swój balonik marzeń, mapę myśli-czym jest wyobraźnia, kodowaliśmy z wyobraźnią.
Nasza koleżanka wykonała małe przestrzenne „Drzewko Wyobraźni” na którym umieściła swoje marzenia…. Pozostałe umieściliśmy w naszym kąciku.
A największą frajdą była praca z aplikacją Quiver- ……nasza wyobraźnia na chwilę ożyła……
Ponadto wspólnie zorganizowaliśmy wystawę-gazetkę w naszej świetlicy - KRAINA WYOBRAŹNI
Czekamy na kolejne zadania!!!!
Tu znajdziesz nasz film: https://youtu.be/Rcvw2YpKxU0
„DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI” I „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA”
„ Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”
Tolmann Pesch
20 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Życzliwości” i „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”. Z tej okazji uczniowie w świetlicy szkolnej wykonali gazetki tematyczne oraz okazjonalne emblematy, które wręczone zostały pracownikom szkoły.
JAK PRACOWALIŚMY znajdziesz TU
Jesień da się lubić - taką tematyką rozpoczęliśmy październik w Naszej świetlicy.
Przygotowaliśmy jesienne dekoracje. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie.
Uczniowie włączyli się w przygotowanie okazjonalnych kartek na Dzień Nauczyciela, klasa IV stworzyła piękne portrety swojej Pani.
Następnie w ramach Kreatywnej świetlicy , uczestniczyliśmy w warsztatach z książką. Braliśmy udział w lekcji w szkolnej bibliotece, wykonaliśmy zakładki do swoich ulubionych książek oraz poznaliśmy etapy ich powstawania.
Ale to nie koniec niespodzianek- nasi najmłodsi zostali pasowani na Świetliczaków. A w naszej świetlicy stworzyliśmy „Kącik komputerowy”.
Zachęcaliśmy do brania udziału w konkursach plastycznych organizowanych na terenie szkoły i w naszej okolicy ( „Kolory jesieni w rakoniewickim parku”).
Świetlica włączyła się również w organizowane akcje: , „Zapal znicz pamięci” oraz „Szkoła pamięta”.
Anna Stankowska-Gracz
JAK SIĘ BAWILIŚMY znajdziesz TU
ŚWIETLICA SZKOLNA WITA PO DŁUŻSZEJ PRZERWIE.
W roku szkolnym 2020/2021 rozpoczęliśmy przygodę z nowym projektem edukacyjnym „EMOCJA”- uczniowie klasy 2a realizują poszczególne moduły - fotorelacja w folderze projekt Emocja.
Ponadto od września rozpoczęliśmy innowację , Kreatywna świetlica- także wiele się dzieje !!!!
A wrzesień upłynął nam szybko, w reżimie sanitarnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa spędzaliśmy czas na boisku szkolnym na świeżym powietrzu.…..witaliśmy jesień, zmieniliśmy dekoracje w świetlicy.
Zorganizowaliśmy wewnętrzne eliminacje konkursu organizowanego przez Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp. „Wiosna w lesie”. Wyróżnione prace reprezentować będą naszą szkołę w dalszym etapie konkursu. Trzymamy kciuki za Maję, Gabrysię i Antka!
W ramach Kreatywnej świetlicy - wykonaliśmy cuda z papieru i zorganizowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
Anna Stankowska-Gracz
JAK SIĘ BAWILIŚMY znajdziesz TU
DZIEŃ KROPKI
15 września obchodziliśmy DZIEŃ KROPKI.
Kreatywnych zabaw w świetlicy nie było końca - kropkowe zabawy, animacje i niespodzianka - dzięki magicznej aplikacji nasze kropki zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.
Już z niecierpliwością czekamy na kolejne kreatywne dni…..
Anna Stankowska-Gracz
JAK SIĘ BAWILIŚMY znajdziesz TU
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”
W roku szkolnym 2020/2021 świetlica szkolna –uczniowie klasy 2a, realizować będą Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”, mający na celu wsparcie rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci.
wyruszyliśmy w podróże po Unii Europejskiej - z tej okazji zachęcaliśmy do europejskich zabaw i gier. W tym miesiącu rozpoczęliśmy również nowy projekt „Kreatywna świetlica”- w ramach , którego odbywały się warsztaty techniczno-plastyczne z ciekawymi propozycjami - „Cuda z papieru”, „Przygoda z qulingiem”, „Zaczarowane wazony decupage”, „Obrazy string art” i „Betonowe dekoracje”- filmiki z warsztatów dostępne na Classroom.
Po kreatywnych warsztatach nadszedł czas na kreatywne dni i tak po kolei obchodziliśmy, Dzień Muzeów, Dzień Dobrych Uczynków, Dzień Morza - zachęcaliśmy do morskich przygód, eksperymentów, Dzień Praw Zwierząt. W ostatnim tygodniu maja obchodziliśmy Dzień Mamy i zajęliśmy się kreatywnymi zabawami z papieru.
Zachęcaliśmy również do wzięcia udziału w konkursie ROK-u „Superbohaterowie”- zorganizowanego z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ znajdziesz TU - MAJ 2020
Marzec i Kwiecień upłynęły nam wszystkim bardzo szybko, zdążyliśmy z klasą VIb zmienić dekorację w Naszej świetlicy, po czym musieliśmy pozostać w swoich domach.
27 marca ruszyła zdalna świetlica w aplikacji Classroom –Świetlica ZSP Jabłonna. To miejsce gdzie zamieszczamy propozycje zabaw, ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu.
W ramach pracy zdalnej świetlicy zachęcaliśmy do udziału w różnych akcjach #ZostańWDomu, konkursach organizowanych na różnych portalach internetowych np. „Kim zostanie twoja rolka”.
W kwietniu przeprowadziliśmy konkurs plastyczny „Wielkanocna kartka świąteczna”. Dziękujemy za zaangażowanie, wszystkie kartki były przepiękne!!!
Wymienialiśmy się również pomysłami na ozdoby i dekoracje świąteczne, ale głównym naszym zadaniem było zwalczanie nudy- udostępnialiśmy wiele ciekawych stron edukacyjnych, portali z zabawami, quizami, eksperymentami.
22 kwietnia wirtualnie obchodziliśmy Dzień Ziemi, dominowała „ ekotwórczość”: eko- zabawki, plakaty.
Wirtualnie podróżowaliśmy po Polsce, odwiedzaliśmy muzea i to bez wychodzenia z domu.
A w maju już kolejne
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ znajdziesz TU - MARZEC i KWIECIEN 2020
W lutym realizowaliśmy tematykę dotyczącą naszych przyjaciół- zwierząt. Utrwaliliśmy podstawowe informacje dotyczące gatunków, które pozostają u nas na zimę. Wspólnie z uczniami z VIb zamieniliśmy się w majsterkowiczów i zbudowaliśmy karmnik, który służył jako ptasia stołówka.
Z okazji dnia kota wykonaliśmy okazjonalne maski i obejrzeliśmy najbardziej znane koty w bajkach.
Świetlica włączyła się w pomoc w przygotowaniu dyskoteki walentynkowo-karnawałowej. „Świetliczaki” zajęły się dekoracją sali i organizacją fotobudki.
W ostatnich tygodniach rozmawialiśmy na temat życia poza kręgiem polarnym, wykonaliśmy pingwiny z rolek oraz mieliśmy możliwość „przeniesienia się na biegun” –gdzie mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z prawdziwymi pingwinami.
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - LUTY 2020
Styczniowe zajęcia w Naszej świetlicy związane były z wykonywaniem zimowych ozdób.
Zimowe pejzaże, bałwanki z imionami, śniegowe kule ….chociaż trochę zimy zaprosiliśmy do nas. Wspólnie czytaliśmy bajki, obejrzeliśmy zimowe nowości filmowe.
Następnie wykonywaliśmy upominki i kartki dla naszych ukochanych babć i dziadków. A przed feriami wysłuchaliśmy prezentacji dotyczącej „Bezpiecznych ferii”.
Do zobaczenia po feriach….
Życzymy wypoczynku i śniegowej pogody.
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - STYCZEŃ 2020
Grudzień w naszej świetlicy upłynął pod hasłem świątecznych przygotowań.
Zajęliśmy się produkcją świątecznych ozdób, kartek i upominków, które przekazaliśmy na kiermasz.
Wspólnie przygotowaliśmy z artykułów przyniesionych przez uczniów paczki dla osób najbardziej potrzebujących w okolicy.
Mikołajkowa dyskoteka rozbawiała wszystkich , a świąteczne kino było niespodzianką dla najmłodszej widowni.
To był również czas na wspólny śpiew kolęd i składanie sobie świątecznych życzeń.
My również dołączamy się do życzeń:
ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W RODZINNEJ ATMOSFERZE MIŁOŚCI, POGODY DUCHA I POKOJU.
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - GRUDZIEŃ 2019
Listopad minął bardzo szybko…..
Obchodziliśmy 30 rocznicę nadania naszej szkole imienia, z tej okazji na świetlicy braliśmy udział w zajęciach poświęconych Marcinowi Rożkowi. Wraz z I klasami wyruszyliśmy w podróż-spacer po szkole śladami patrona, starsze klasy wykonały portrety i wzięły udział w quizie wiedzy.
Było to również czas na wykonanie –Jesiennych prac, które udekorowały naszą świetlicę.
W tym miesiącu obchodziliśmy „Dzień Życzliwości” pod hasłem „Znajdź się wśród życzliwych”. Wykonane na zajęciach emblematy rozdaliśmy pracownikom szkoły i uczniom. Również w ramach życzliwości klasy 6 pomagały w odrabianiu lekcji swoim młodszym kolegą i koleżanką.
Dla klas I zorganizowaliśmy spotkanie w swojej ulubionej bibliotece. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem, najbardziej zafascynowane były słownikami języka polskiego.
Z okazji Dnia pluszowego misia nasi najmłodsi wykonali okazjonalne opaski z logiem misia i obejrzeli prezentację o najbardziej znanych misiach…
Koniec listopada upłynął pod hasłem zabaw, w ostatni piątek zorganizowaliśmy bajkową mini dyskotekę …uśmiech zagościł na wszystkich twarzach…
a za oknem już grudzień…
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - LISTOPAD 2019
Październikowe zajęcia odbywały się pod hasłem „Jesiennych inspiracji”.
Utrwaliliśmy wiadomości o grzybach, wykonaliśmy plakaty oraz muchomorki z papieru. Z jesiennych liści wykonaliśmy „liściaki-cudaki”-które udekorowały Naszą świetlicę. Wybraliśmy się również na wycieczkę do pobliskiej Ostoi by zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.
W tworzenie dekoracji włączyła się również klasa 6 która wykonała sowy, które gromadzą jesienne skarby. Był to był również wyjątkowy czas dla naszych nowych kolegów i koleżanek, ponieważ zostali pasowani na „Świetliczaków”.
„Kraina książek” zmotywowała nas do pracy z książką. W ramach realizacji tematyki klasa 1 czytała swoją ulubioną literaturę na świeżym powietrzu.
Zadecydowaliśmy również, że piątek będzie to dzień eksperymentów, z tej okazji nasza koleżanka Natasza z klasy 1 zaprezentowała nam swoje eksperymenty.
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - PAŹDZIERNIK 2019
Był to czas na przywitanie i zapoznanie się ze szkołą. Wakacyjne wspomnienia na kolorowych kartkach zawisły na ścianie, dekorując naszą świetlicę. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo naszych najmłodszych, przedszkolak –„świetliczak„ otrzymał odblaskowego misia.
W ramach ŚWIATOWEGO DNIA PIERWSZEJ POMOCY, Pan Tomasz Helbin przypomniał nam podstawowe zasady z zakresu pierwszej pomocy. Mieliśmy możliwość utrwalenia swoich wiadomości i umiejętności.
Niespodziewanie za oknem pojawiła się jesień (…) a więc nadszedł czas na zmianę dekoracji. Każdy bardzo chętnie pomógł w zmianie wystroju naszej świetlicy. A jesienny krajobraz utrwaliliśmy na strechu na szkolnym boisku.
Świetlica włączyła się również w organizację „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”, 27.09.2019r. również w świetlicy wspólnie czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima.
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - WRZESIEŃ 2019
ROK SZKOLNY 2018/2019
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - CZERWIEC 2019
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - MAJ 2019
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - KWIECIEŃ 2019
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - MARZEC 2019
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - LUTY 2019
ZABAWY NA ŚNIEGU I LODZIE ŚWIETLICZAN W PIERWSZYCH DNIACH NOWEGO ROKU - STYCZEŃ 2019
ŚWIETLICA W ŚWIĄTECZNEJ ODSŁONIE - GRUDZIEŃ 2018
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - LISTOPAD 2018
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - PAŹDZIERNIK 2018
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - WRZESIEŃ 2018
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - LUTY 2018
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - STYCZEŃ 2018
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - GRUDZIEŃ 2017
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - LISTOPAD 2017
Świetlica szkolna bogatsza o nowy sprzęt.
Dzięki uprzejmości i życzliwości rodziców oraz uczniów - absolwentów naszego gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 świetlica szkolna zyskała dodatkowe fundusze. Zakupiono nowy sprzęt sportowy, który przypadł do gustu wszystkim podopiecznym. Dziękujemy za tak wspaniały pomysł i niesamowitą niespodziankę.
JAK PRACUJEMY I BAWIMY SIĘ W ŚWIETLICY znajdziesz TU - WRZESIEŃ 2017 TU - PAŹDZIERNIK 2017
W marcu bieżącego roku wszyscy odwiedzający szkołę mogli podziwiać wyniki artystycznych zmagań uczniów naszej szkoły biorących udział w rywalizacji plastycznej. Na gazetce, znajdującej się koło sekretariatu, pojawiły się prace zgłoszone w konkursie „Straż pożarna” organizowanym przez świetlicę szkolną. Celem konkursu było promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, uwrażliwienie na trud pracy strażaków oraz rozwijanie zdolności plastycznych u uczniów. Prace konkursowe mogły być wykonane w dowolnej technice i dowolnym formacie. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, dostrzeganiem i umiejętnością odwzorowania szczegółów z życia pracy strażaków. 9 marca 2017 r. konkurs został rozstrzygnięty a komisja w składzie: P. Daniela Czekaj, P. Romualda Nowak i P. Dorota Riedel wybrała wyróżniające się prace. Zwycięzcami w grupie reprezentującej szkołę podstawową zostały: Marcelina Garcon, Wiktoria Łatka oraz Sara Abramowska. Wyróżnienie otrzymały również Dominika Łatka i Olga Budna reprezentujące gimnazjum. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego artystycznego rozwoju.
Pozostałe zdjęcia prac uczniów z pierwszego semestru roku szkolnego 2015/2016 znajdziesz tutaj PRACE ŚWIETLICA:)